ماینرهای بیت کوین تهاجمی‌ترین فروش را در هفت سال گذشته آغاز کردند


به گزارش تحلیلگر چارلز ادواردز، بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری Capriole و نویسنده بسیاری از مدل‌های اقتصاد رمزنگاری روشنگر، فاش می‌کند که استخراج کنندگان بیت کوین از سه ماهه چهارم سال 2015 تا این حد تهاجمی فروش نداشته‌اند.

آقای ادواردز در نمودارهای قیمت بیت کوین، هزینه‌های استخراج و مقدار بیت کوین که استخراج کنندگان برای فروش ارائه می دهند را به اشتراک گذاشت. به نظر می‌رسد که کل بخش روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد.

در سه هفته گذشته، از اولین شایعات ورشکستگی FTX، ماینرهای بیت کوین فشار فروش خود را تا 400 درصد افزایش دادند. این معیار به سطوحی رسیده است که از انتهای چرخه 2015 مشاهده نشده است. آقای ادواردز مطمئن است که اگر قیمت بیت کوین در هفته های آینده بازیابی نشود، بسیاری از ماینرها به دلیل ضررهای سنگین مجبور به توقف فعالیت خواهند شد.

همچنین این دوره دردناک نشان می‌دهد که استخراج بیت کوین دیگر نمی‌تواند درآمد غیرفعال در نظر گرفته شود. استخراج کنندگان باید در استراتژی های خود تجدید نظر کنند.

در اوایل این ماه، چارلز ادواردز فاش کرد که بیت کوین بر اساس مدل ارزش انرژی به طرز وحشتناکی بیش از حد فروش به نظر می‌رسد. در همین حال، هم سختی و هم نرخ هش، دو معیار مهم فعالیت استخراج بیت کوین در اواسط نوامبر رکوردهای تاریخی جدیدی را رقم زدند.

منبع: زوم ارز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *